Náučný chodník piargskych tajchov - Banská Štiavnica

Chodník piargskych tajchov

14sep

Náučno-turistický chodník Ekológia piargskych tajchov Vám prostredníctvom 5 zastávok priblíži biologický život a s tým súvisiacu kvalitu vody vo vybraných tajchoch (Richňava, Bakomi, Krechsengrund, Veľká Windšachta a Evička), ktoré sú súčasťou jedinečného a svetovo unikátneho banskoštiavnického vodohospodárskeho systému.

Chodník začína na hlavnej hrádzi tajchu Veľká Richňava a končí pri kempingu nad tajchom Evička s celkovou dĺžkou 4 435 m. Najvyšší bod náučného chodníka je v sedle Pleso v nadmorskej výške 775 m. n. m. a za pekného počasia ponúka krásny výhľad na skupinu Windšachtovných vodných nádrží. Najnižší bod náučného chodníka je na zastávke č. 4 (nad Evičkou) s nadmorskou výškou 685 m. n. m.

Chodník možno pešo absolvovať za 2 – 3 hodiny a jeho trasa začína na hrádzi tajchu Veľká Richňava. Pokračuje po Hlavnom Richňavskom vodnom jarku k Hodrušskej vodnej štôlni, odkiaľ stúpa po najvyšší bod trasy sedlo Pleso. Z neho chodník klesá a napája sa na Horný piargsky zberný jarok, ktorý vás privedie ku Hornej Bakomi štôlni. Odtiaľ krátko pokračuje po Hornodekýšskom jarku a po nespevnenej lesnej ceste pokračuje k tajchu Bakomi, popri ktorom prechádza až k tajchu Veľká Windšachta. Pretína štátnu cestu Banská Štiavnica – Levice. Chodník končí pri kempingu nad tajchom Evička.

Zdroj: banskastiavnica.travel

 

Milí naši hostia, vedenie nášho hotela sa rozhodlo aj na základe odporúčania Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska pripojiť k výzve o dočasnom uzatvorení hotela.

Vážime si Vaše zdravie, ale aj zdravie našich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov.

Uzatvárame celý hotel do odvolania.

Veríme, že sa situácia celospoločensky upokojí.

Držme si palce a správajme sa zodpovedne, aby sa nám podarilo všetkým, čo v najlepšej možnej miere ustáť toto obdobie.

Prajeme veľa zdravia Vám aj Vašim blízkym!

V prípade rezervácií píšte na e-mail recepcia@hoteldaro.sk